Temizle
kapat
Online İşlemler
Temizle
kapat

Haber ve Duyuru Detay

14 Haziran 2021

Ayedaş şebeke bakımlarıyla Anadolu Yakası'nda yaza hazır

Ayedaş bakım çalışmaları ile elektrik dağıtım şebekesini yaz mevsimine hazırladı.

Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ, bu yılın ilk yarısı için 27 milyon liralık bütçe ayırdığı şebeke bakım işlemlerinin çoğunu gerçekleştirerek, yaz aylarında da müşterilerine kaliteli ve kesintisiz elektrik sağlamak için şebeke bakımlarını tamamladı.

Kış mevsiminin ardından İstanbul Anadolu Yakası'nda elektrik şebekesinde değişime ve bakıma ihtiyaç duyan unsurlar yenilendi. Arızalara ve kesintilere yol açabilecek olumsuzluklar baştan giderildi.

Bu kapsamda, havai hat, bina, aydınlatma ve diğer şebeke envanterlerine bakım yapılırken, hücre içi ve bina temizlikleri yapıldı, hücre uzaktan kumanda kontrolleri gerçekleştirildi.

Kış şartlarında hasar gören direklere, iletkenlere ve bağlantı noktalarına öncelik verilerek, bina iyileştirmeleri, trafo bakımları, topraklama iyileştirmeleri, izolatör değişimleri, trafo kademe ayarı kontrolleri, trafo yağ kontrol ve değişimi çalışmaları gerçekleştirildi.

Kış sonrası şebekedeki eksikliklerin giderilmesi ve yaza hazırlık amacıyla 1718 trafo merkezinde gözlem bakımı, trafo merkezinde de önleyici bakım yapıldı.

Yapılan bakımlarda bina iyileştirmeleri, trafo bakımları, alçak gerilim SCADA ile trafoların yük takibi, bina içi sistemlerin kontrol edilmesi, trafo yağ kontrol ve değişimi yapıldı, ısıtma ve soğutma sistemleri kontrol edildi.

Ayrıca, topraklama iyileştirmeleri, hücre içi envanter temizliği, kesici kontak geçiş dirençlerinin ve açma-kapama sürelerinin kontrolü, alçak gerilim-orta gerilim sigorta kontrolü ve değişimi gibi bakım çalışmaları gerçekleştirildi.

Yükleniyor

yükleniyor